AKTUALNOŚCI / NEWS

For English version, please click here:  United-Kingdom (1)-3-large

04-05.06.2016 Best in Show dla naszego wychowanka Ragissa TORNADO
- wygrana wystawa w Krakowie!

Na początku czerwca odbyła się międzynarodowa wystawa kotów w Krakowie, na którą zabraliśmy naszego młodego kocurka, który urodził się w naszej hodowli: Tornada. Tornado spisał się świetnie. Startując w klasie starszych kociąt (klasa 11) wygrał ze starszymi od siebie kotami, również z dorosłymi, tytuł BIV – czyli Best in Variety – najlepszy ragdoll w swoim kolorze na wystawie. Następnie otrzymał nominację do Best in Show, i po południu podczas wyboru najlepszego kota wystawy w swej klasie wiekowej, wygrał i otrzymał pucharek i tytuł Best in Show.
W niedzielę, czyli tylko w 1 dzień wystawy, pokazaliśmy także naszą drugą wychowankę, koteczkę Ragissa Pomerania. Startowała ona w tej samej klasie wiekowej co Tornado, tylko w innej odmianie kolorystycznej. Dlatego w swym kolorze, również i ona pokonała liczne grono starszych od siebie ragdolli, w tym 3 dorosłe kocury i otrzymała tytuł BIV – Best in Variety. Następnie, także i Pomerania została nominowana do Best in Show, ale w panelu przegrała ten tytuł z własnym przyszłym mężem, czyli z naszym kocurkiem Tornado. Innymi słowy, oba nasze koty zostały zaprezentowane w panelu Best in Show, ale konkurowały ze sobą i tylko jeden z nich mógł wygrać. Wygrał Tornado :)

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.

 

————————————————–

 

06-07.06.2015 Best of the Best 1 – wygrana wystawa w Krakowie!

Na początku czerwca odbyła się międzynarodowa wystawa kotów w Krakowie, na którą zabraliśmy dwie nasze bardzo jeszcze młode kotki: Galicję i Tygryskę. Galicja, urodzona i wychowana w naszej hodowli, startowała w klasie najmłodszych kociąt i od razu zebrała pochwały od sędziów, wygrywając ze starszymi od siebie kotami, również z dorosłymi, tytuł BIV – czyli Best in Variety – najlepszy ragdoll w swoim kolorze na wystawie. Poza tym otrzymała także nominację do Best in Show, a w pokazie najlepszych kotów wystawy (konkurencja Best in Show) stanęła w szranki ze swoją siostrą z tego samego miotu, wystawianą przez swoją nową właścicielkę Galią, która również została nominowana do Best in Show, i wybrana do tej nominacji przez sędziego spośród dziewięciu konkurujących o ten przywilej kociąt. Obie siostry zaprezentowały  się w tym pokazie wspaniale.
Najmilszą niespodziankę sprawiła nam jednak nasza młoda bo dopiero dziesięciomiesięczna koteczka sprowadzona ze Szwecji, nasza Tiger Lily czyli Tygryska. W oba dni wystawy zebrała liczne zachwyty sędziów, została nominowana do pokazu Best in Show, a następnie zgarnęła wszystko co zgarnąć się dało – bo wyżej po prostu już nic nie ma – i uzyskała w oba dni najwyższy możliwy tytuł kota Best of the Best (BOB). Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi, że mamy taką gwiazdę w naszej hodowli.

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć na Facebooku, kliknij na fotkę aby otworzyć album na FB:

Sobota  Niedziela

14-16.11.2014 World Ragdoll Congress! Światowy Kongres Ragdolla w Holandii!

Jako jedyny hodowca z Polski wystawiający własnego kota, wzięłam udział w Światowym Kongresie Ragdolla, organizowanym w Asperen w Holandii w dniach 14-16 listopada. Kongres zgromadził liczne ragdolle z całego świata, a organizatorzy zaprosili ekspertów i profesorów w swoich dziedzinach, by poprowadzili seminaria na temat zdrowia naszych kotów, a także standardu – eksterieru – ragdolla. Seminaria prowadzone były w języku angielskim i mówiono na nich między innymi o najnowszym stanie wiedzy o HCM (kardiomiopatii przerostowej) u kotów, a także o FIP (wirusowe zapalenie otrzewnej) i szczepieniach dla kociąt, przedstawione zostały także różne opinie na temat tego, jak powinien obecnie wyglądać ragdoll. Przyznam, że większość tych informacji była mi już wcześniej dobrze znana, ale pojawiły się także nowe dla mnie ciekawostki. Na wystawie w ramach Kongresu, w super silnej konkurencji 36 kociąt od najlepszych hodowców, pokazała się nasza młoda kotka seal bicolor, która pięknie reprezentowała naszą hodowlę, a teraz zamieszkała we Francji. Obecność na Kongresie, udział w seminariach i poznanie wielu fantastycznych ludzi było niesamowitym przeżyciem i bardzo się cieszę, że mogłam tam być i zobaczyć ogromną ilość cudnych ragdolli.

    

———————————————————————————-

20-10-2014 Zmiany w hodowli!

Czas mija, nasza pasja nie gaśnie, a wśród kotów następuje zmiana warty – czyli niektóre z nich odchodzą na dobrze zasłużoną emeryturę, a pojawiają się nowe młode nabytki, które mamy nadzieję wzbogacą nasz koci zestaw genów o wspaniałe cechy.  W tym roku (2014) na emeryturę przeszły już kotki: Fjalla of Ragissa, Bershka Senissima Cat*PL ale przybyły na ich miejsce nowe. Nowe kotki to Gunbertus Freja i Gunbertus Tiger Lily, obie ze Szwecji. W hodowli pojawił się również nowy kocurek, który przyleciał do nas aż z dalekiej Kanady i już teraz w wieku 4 miesięcy zachwyca swą urodą, czyli niebieski Darlinlildolls Neptun. Niedługo pojawimy się znów na wystawach by zaprezentować naszą młodzież, trzymajcie kciuki!

———————————————————————————-

1424518_567709923299767_2091566527_n24.11.2013. Sukcesy na wystawie w Nitrze na Słowacji! Nasze kocury ukończyły kolejne tytuły!

Oba nasze chłopaki spisały się wspaniale!
Nasz Calvin otrzymał tytuł BIV total i nominację do Best In Show, i teraz ma już tytuł Grand International Champion :)
Nasz Matze dostał nominację do Best In Show (nie było wystarczająco kotów do konkurencji BIV) i teraz ma już tytuł International Champion :)
To fajne uczucie przywieźć dwa dorosłe kocury na wystawę i mieć oba w prezentacji najlepszych kotów na wystawie czyli Best in Show :)

Fotki z tej wystawy można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/Ragissa/media_set?set=a.567709616633131.1073741887.100001822925806&type=1

 

01.11.2013. Nasze koty odnoszą sukcesy na wystawach w różnych krajach!

Kenya october 2013

 

 

Nasza wielka pręgowana kotka PL*Ragissa Kenya, mieszkająca we Francji, z każdej wystawy wraca z medalem lub pucharem, zdobywając zwykle nominacje do BIS albo/oraz BIV. I tym razem nie było inaczej, na międzynarodowej wystawie kotów w Besancon, Kenya zdobyła puchar Best in Variety. Tylko tak dalej!

Kenya february 2013

 

 

 

 

 

Nasz super przystojny kocurek PL*Ragissa LamLam, który latem tego roku przeprowadził się do Chin, podbija serca sędziów, hodowców i widzów na wystawach w tym dalekim kraju. Już na pierwszej wystawie zdobył tytuł Czempiona oraz uzyskał kilka nagród, między innymi drugie miejsce wśród kotów długowłosych, oraz dziesiąte miejsce wśród wszystkich kotów wystawy.  Poniżej jedna z jego ocen sędziowskich, gdzie sędzina ze Stanów Zjednoczonych jest zachwycona i mówi o naszym kocurku, że to „wybitny ragdoll”.

10.07.2013. Uwaga! Nasze koty brytyjskie się przeprowadzają!

Obecnie w hodowli posiadamy jedynie koty rasy ragdoll. Nasze koty brytyjskie zamieszkały w zaprzyjaźnionej hodowli kotów brytyjskich o nazwie Kitten Cafe*PL – jej strona internetowa to www.kittencafe.eu

 

30.06.2013. UWAGA zmiana numeru kontaktowego!

Uprzejmie informuję, że od czerwca 2013 przestał działać mój poprzedni numer telefonu komórkowego. Teraz można się ze mną skontaktować pod numerem 730 81 67 48. Zapraszam serdecznie!

 

09.05.2013. Mamy kocięta!

Mamy kocięta rasy ragdoll, po wspaniałym tacie, olbrzymim Maćku oraz po cudnej mamie, Eilean o lazurowych oczach. Więcej zdjęć i informacji TUTAJ 

02.03.2013 Wystawa w Brzegu Opolskim

Na wystawie w Brzegu nasz kocurek ragdoll, Matze, otrzymał kolejny certyfikat na tytuł Międzynarodowego Czempiona. Jeszcze jeden certyfikat, tym razem zagraniczny, i będzie mógł pochwalić się tytułem Interchampiona.

Nasza Zorka, kotka która dopiero co odchowała kocięta, a mimo to jest już w dobrej formie, otrzymała swój ostatni certyfikat na czempiona, tak więc została kolejnym czempionem w naszej hodowli.

Dodatkowo, na wystawie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy naszego kocurka LamLama, który urodził się w naszej hodowli we wrześniu 2012 a jego rodzicami są wyżej wymienieni Zorka i Matze. LamLam bardzo się podobał, jednak miał silną konkurencję, bardzo przystojnego kocurka w tej samej klasie wiekowej, ale wyższej klasie wagowej :) Tak więc nasz LamLam tym razem otrzymał drugą lokatę.

 06.01.2013 oraz 26-27.01.2013. Wystawy w Ostrawie i Warszawie – nasz Maciek CZEMPIONEM!

Rok 2013 zaczęliśmy sukcesem. Nasz kocurek ragdoll, Matze, odwiedził wystawy w Ostravie (na początku stycznia) i w Warszawie (pod koniec stycznia) i uzyskał wszystkie certyfikaty na tytuł CZEMPIONA, a także pierwszy certyfikat na tytuł Międzynarodowego Czempiona. Dodatkowo, był na obu wystawach nominowany do BIS (Best in Show) oraz w Warszawie uzyskał tytuł BIV – Best in Variety. Jesteśmy dumni z naszego futrzaka, tym bardziej, że jest super grzeczny i dzielnie znosi trudy wystawowe.

01.12.2012. Sukcesy na wystawie w Ołomuńcu, Czechy!

Na wystawie w Ołomuńcu w Czechach zorganizowane specjalistyczną wystawę kotów rasy ragdoll – BREED BIS – na którą przybyło ponad 60 pięknych przedstawicieli tej rasy. Konkurencja była ogromna, nie tylko pod względem ilości zgromadzonych kotów, ale przede wszystkim pod kątem ich urody. Przybyły najpiękniejsze ragdolle z Czech, Polski, Słowacji, Węgier i Austrii.

Nasze koty dumnie reprezentowały hodowlę Ragissa i możemy pochwalić się ogromnym sukcesem. Nasza najmłodsza piękność wystawowa, koteczka Leni Ameleony*PL, w klasie kociąt w wieku 3 do 6 miesięcy zdobyła ogromne słowa pochwały od sędziny, a na ich potwierdzenie otrzymała Ex1 oraz nominację do Best in Show. Oprócz tego, została wybrana najpiękniejszym niebieskim bikolorem wystawy, wygrywając z dorosłymi kotami, i otrzymała tytuł BIV Total (Best in Variety). Następnie, podczas specjalistycznej wystawy kotów rasy ragdoll Breed BIS, wybrano ją najpiękniejszym ragdollem klasy wiekowej 3-6 miesięcy! Best in Show!

67749_529634970381257_1187205336_n   480278_529634863714601_1968061540_n

481404_529705963707491_1140653353_n 487037_529706110374143_441026854_n

Nasz kocurek Calvin tym razem musiał odstąpić zwycięstwo na rzecz bardzo przystojnego kocura z Czech, któremu gratulujemy! Ale za to nasz kocurek Matze obronił honor hodowli i pokonał konkurencję, otrzymując certyfikat na czempiona CAC, a następnie spośród 6 kotów został wybrany najlepszym dorosłym seal mittedem wystawy i otrzymał tytuł BIV-Best in Variety oraz nominację do Best in Show. Podczas głosowania na najlepszego kota wystawy, nasz Matze otrzymał aż 3 głosy, podczas gdy zwycięzca 4, więc i tak jesteśmy bardzo dumni z naszego kocura, bo przegrał wszak o włos (głos) :)

10.11.2012. TOP RAGDOLL klubu RAGi-DAGi!

Na wystawie w Gorzowie Wielkopolskim wręczono dyplomy i nagrody dla zwyciezców konkursu TOP RAGDOLL 2011. Były to najpiękniejsze koty ragdoll, które na wystawach w roku 2011 zgarnęły najwyższą ilość punktów i zwycięstw. Nasz Calvin zajał trzecie miejsce w kategorii kocurów dorosłych oraz drugie miejsce w kategorii kociąt i młodzieży. Jesteśmy z niego bardzo dumni!

01.01.2012. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zabrania rozmnażania i sprzedaży zwierząt nierodowodowych oraz ich zakupu od tzw. pseudohodowców

Art. 10a. 1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;
3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
(…)
5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.
Art. 10b. 1. Zabrania się nabywania:
1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;
2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

19.02.2012. Nasz ragdoll Maciek najpiękniejszym kotem długowłosym 2012 w Galerii Krakowskiej!

 

 

W tym roku wzięliśmy ponownie udział w pokazie kotów zorganizowanym z okazji obchodów Dnia Kota w Galerii Krakowskiej. Pokaz obfitował w atrakcje zarówno dla zwiedzających jak i wystawiających. Dla nas hodowców niewątpliwie największą przyjemnością była możliwość zaprezentowania swoich pociech gościom licznie przybyłym z tej okazji do Galerii, ale cieszyła nas także możliwość wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszego kota. W ubiegłym roku w Galerii Krakowskiej ten tytuł przypadł naszemu Calvinowi, który teraz został zdetronizowany przez… naszego drugiego przystojnego kocura o imieniu Sweetfellow Quirinius Matze of Ragissa, czyli Maciek.

Cieszy nas to wyróżnienie bardzo i serdecznie dziękujemy wszystkim sympatykom i zwiedzającym, którzy nas wspierali i trzymali za nas kciuki.

Oprócz konkursu na najpiękniejszego kota, zorganizowano także konkurs na najciekawiej przybraną klatkę. Z tego względu postaraliśmy się by nasza klatka nawiązywała w pewien sposób do wyglądu naszych kotów. A że Maciek ma w tym sezonie niewiarygodną wręcz grzywę (kryzę), został naszym Królem Lwem i klatka została przybrana w klimacie afrykańskim. Nasze stoisko nazywało się więc „Dom Króla Lwa”. Efekty możecie obejrzeć na zdjęciach na Facebooku – kliknij na zdjęcie aby przejść do Facebooka.

 

29-30.10.2011. Światowa Wystawa Kotów w Poznaniu – wspaniałe rezultaty!

Z ogromną dumą i przyjemnością możemy stwierdzić, że koty z naszej hodowli zostały docenione na Światowej Wystawie Kotów w Poznaniu. Oba nasze kocurki miały silną i bardzo atrakcyjną konkurencje w swoich klasach wystawowych. Mimo to, udało się!

Nasz Calvin Klein pokonał starszego o rok konkurenta i otrzymał ocenę Ex1 oraz swój pierwszy certyfikat na GrandInterChampiona (CACGIB). Według sędziny, mimo że to młodzieniaszek, Calvin już teraz jest ragdollem świetnym w typie, obiecującym sukcesy także w przyszłości.

Nasz Matze of Ragissa spisał się nawet jeszcze lepiej! Nie tylko pokonał w swej klasie wystawowej bardzo pięknego kocurka w tym samym wieku, otrzymując ocenę Ex1, ale także wygrał w porównaniu wszystkich obecnych na wystawie ragdolli danej odmiany kolorystycznej, zdobywając tytuł BIV – Best in Variety. Jesteśmy szalenie dumni i szczęśliwi, że nasz młodziak, mimo silnej konkurencji, tak dobrze wypadł na Światowej Wystawie Kotów, na której prezentowanych było ponad 1500 kotów z całego świata.

Światowa Wystawa Kotów jest wyjątkową imprezą felinologiczną, organizowaną raz w roku przez jednego z członków Międzynarodowej Federacji Felinologicznej FIFe. W tym roku tego zaszczytu dostąpiła Polska Federacja Felinologiczna „Felis Polonia” (FPL). Światowe Wystawy Kotów organizowane przez członków FIFe są od wielu lat największymi imprezami felinologicznym na świecie. Tegoroczna wystawa była największą dotychczasową wystawą kotów, zarówno pod względem liczby wystawców jak i zwiedzających.

Zdjęcia naszych kocurków podczas ocen sędziowskich na Światowej Wystawie Kotów w Poznaniu można obejrzeć na Facebooku, na naszym profilu pod adresem:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.213073948763368.50232.100001822925806&type=1

 

03-04.09.2011. Międzynarodowa wystawa kotów w Żylinie na Słowacji

Mimo panującego na tej wystawie chaosu organizacyjnego i tłumów zwiedzających (wystawa odbywała się w zatłoczonym centrum handlowym), nasze koty uzyskały ponownie bardzo piękne wyniki. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego Calvina, który w pięknym stylu zakończył zbieranie certyfikatów na Interchampiona (międzynarodowy czempion). Wraz z tym tytułem na wystawie ponownie „zgarnął” tytuł BIV (najlepszy w odmianie kolorystycznej) oraz otrzymał nominację do panelu BIS. Nasza młodziutka koteczka Dolly zadebiutowała na wystawie w klasie otwartej i bezproblemowo otrzymała pierwszego i drugiego dnia certyfikat na czempiona.

 

27-28.08.2011. Międzynarodowa wystawa kotów w Opolu

Z ogromną dumą i przyjemnością pragnę podzielić się sukcesami naszych kotów na ostatniej wystawie w Opolu. Wystawiliśmy 3 koty z naszej hodowli: Calvina, Lady Larę i młodego kociaka, przywiezionego niedawno z Niemiec, naszego „Maciusia” czyli Matze of Ragissa. Wszystkie trzy spisały się na medal, a nawet na …. osiem medali! :)

Calvin Klein, nasz dorastający kocur, w pięknym stylu zdobył tytuł czempiona i otrzymał swój pierwszy (z trzech) certyfikat na Interchampiona, czyli czempiona międzynarodowego. Do tego, zarówno w pierwszym jak i drugim dniu wystawy, sędziowie nominowali naszego kawalera do wyborów Best in Show, czyli otrzymał tzw. Nom BIS.

Najbardziej cenionym przeze mnie tytułem jest jednak BIV, czyli „Best in Variety” – otrzymuje go najlepszy kot spośród wszystkich obecnych na wystawie ragdolli w danej odmianie ubarwienia, niezależnie od posiadanych przez nie tytułów i wieku. Porównanie do tego tytułu następuje tylko wtedy, gdy w danej odmianie kolorystycznej obecne będą co najmniej 3 koty. Dlatego jestem niezwykle dumna, że wszystkie moje koty zabrane na wystawę otrzymały tytuł BIV w swoich odmianach kolorystycznych.

Lady Lara, nasza „grubokoścista” dama pokazała, że można także uzyskać tytuł czempiona i 2 x tytuł BIV, jeśli się już nawet odchowało gromadkę dzieci :) Lara, jak na damę przystało, woli jednak bardziej dystyngowane rozrywki, wystaw stanowczo nie cierpi, dlatego nie będziemy jej już więcej męczyć i na tym zakończymy jej karierę wystawową.

Nasz Sweetfellow Quirinius-Matze of Ragissa, czyli po prostu „Maciuś”, startował w klasie najmłodszych kociąt (3-6 miesięcy) i pokazał swoją klasę, otrzymując w oba dni tytuł BIV oraz, drugiego dnia, nominację do konkurencji Best in Show (Nom BIS). Zebrał sporo pochwał, a jego waga i rozmiary wzbudzały podziw – w wieku 4.5 miesiąca waży już 3,7 kg. Jesteśmy z niego bardzo dumni i mamy nadzieję, że nadal będzie rozwijał się w takim dobrym kierunku.

Zdjęcia z wystawy można też obejrzeć na Facebooku, pod adresem:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.185802638157166.43783.100001822925806&type=1

 

23-24.07.2011. Międzynarodowa wystawa kotów w Cieszynie

Nasz Calvin rozpoczął karierę w klasie otwartej, czyli w klasie , w której koty konkurują na tytuł czempiona. Jesteśmy bardzo dumni z naszego przepięknego kocura, bo zarówno w sobotę jak i niedzielę otrzymał certyfikat na czempiona (CAC), a dodatkowo, w oba dni wystawy pokonał wszystkie pozostałe koty w tym samym kolorze i otrzymał zaszczytny tytuł BIV! czyli Best in Variety (najlepszy w odmianie kolorystycznej). Calvin znowu wzbudzał zachwyt wszystkich sędziów i zwiedzających, którzy nie mogli nadziwić się głębi koloru jego oczu oraz niesamowitemu spokojowi, jaki Calvin prezentuje w każdej sytuacji. Pierwszego dnia wystawy w porównaniu do Nominacji do BIS przegrał o włos z doświadczonym kocurem rasy birmańskiej z tytułem Supreme Championa – a przecież z takim „starym wygą” nie wstyd przegrać młodzieńcowi, który jeszcze nie ma roku i dopiero zaczyna zdobywać certyfikaty… Za to drugiego dnia wystawy pokonał w porównaniu do Nominacji do BIS kocura rzadkiej rasy American Curl oraz Mainecoona i otrzymał NOM BIS! Jesteśmy bardzo dumni z naszego pięknego „Księcia” i już szykujemy się na następną wystawę… trzymajcie kciuki! :)

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku, pod adresem:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.171453522925411.41276.100001822925806&type=1&closeTheater=1

 

04-05.06.2011. Międzynarodowa wystawa kotów w Krakowie

Mimo panującego w te dni upału, nasze koty wzięły udział w wystawie i uzyskały bardzo piękne wyniki. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego kocura rasy ragdoll. Calvin w oba dni jednakowo zachwycił sędziów i uzyskał nominację do BIS, a następnie zarówno w sobotę jak i niedzielę uzyskał tytuł Best in Show (po polsku: najlepszy na wystawie) w klasie młodzieży, czyli kotów w wieku 6-10 miesięcy. Nasza koteczka brytyjska, Lenka, zadebiutowała na wystawie i uzyskała całkiem niezły wynik Ex 3 oraz Ex 4, czyli trzecie i czwarte miejsce w porównaniu 7 kotek brytyjskich (w swej klasie wiekowej i kolorystycznej). Jest to bardzo ładny wynik jak na kotkę, która dopiero skończyła 10 miesięcy i rozpoczyna swą karierę wystawową – a konkurencja była ostra. Sędziowie wypowiadali się o naszej brytyjce w samych superlatywach, zwracając uwagę na to, że kicia jest jeszcze bardzo młoda i z pewnością w przyszłości pięknie się rozwinie.

 

Wystawa w Warszawie 12.13-02.2011.

Ten weekend obfitował w emocje! Młodzież z naszej hodowli debiutowała na wystawie i to nie byle jakiej, ponieważ tym razem pokaz specjalny poświęcony był rasie ragdoll – Special Ragdoll Show. Konkurencja była duża :) Nasze kociaki pokazały się od najlepszej strony, uzyskując doskonałe oceny (Excellent) i z wdziękiem reprezentując rasę – zarówno w pokazie jak i w wywiadach dla telewizji.

Jeden z wywiadów można obejrzeć tutaj:

http://www.faunaplanet.tv/229/Stolica_kocich_pieknosci._tv.htm

Oraz na naszym profilu na Facebooku:

pl-pl.facebook.com/people/Ragissa-Ragdoll-Cats/100001822925806

Jesteśmy bardzo dumni z naszego Calvina, który niezmiernie podobał się wszystkim sędziom oraz zwiedzającym wystawę. Dziewczynki – Dolli i Eilean również zebrały wiele pochwał i mamy nadzieję, że już wkrótce uzyskają je ponownie w klasie kotów dorosłych :)

Pokaz kotów w Galerii Krakowskiej 05.02.2011.

Mówiąc nieskromnie – nasze koty w Galerii Krakowskiej „zrobiły furorę”! :)

Na pokaz wybraliśmy się w trójkocim składzie: Eilean, Dollinna i Calvin. Nasze stoisko okazało się być bardzo obleganym – nasze puchate ragdolle bardzo się podobały, a do tego, w przeciwieństwie do wielu innych kotów, swobodnie i bezstresowo leżały na daszku klatki… zostały więc wygłaskane przez setki rąk miłośników kociego wdzięku…

Ich urok okazał się być nie do odparcia – otrzymaliśmy zwycięstwo w kategorii Najpiękniejszy kot długowłosy na wystawie (były 3 kategorie: koty długowłose, krótkowłose i łyse), medal, puchar i nagrody rzeczowe, między innymi obrożę z kryształami Swarovskiego oraz piękny i solidny drapak!

Fajnym akcentem był udział w pokazie aktorskiego rodzeństwa Damięckich – nasz Calvin otrzymał więc osobisty „uścisk prezesa” od Mateusza, a medal od Matyldy.

Oraz na naszym profilu na Facebooku:

pl-pl.facebook.com/people/Ragissa-Ragdoll-Cats/100001822925806