Bądź z nami / Be with us

          

  


 

International Champion

Sweetfellow Quirinius-Matze of Ragissa

RAG n 04 – ragdoll seal mitted

Rodowód/Pedigree: 

Grupa krwi: A
Test na FeLV (wirus białaczki kotów) - wynik negatywny
Test na FIV (wirus niedoboru immunologicznego) - wynik negatywny
test genetyczny na HCM (kardiomiopatia przerostowa) – wynik NEGATYWNY (-/-)
test genetyczny na MPS (mukopolisacharydoza) – wynik NEGATYWNY (-/-)
test genetyczny na PRA (postępujący zanik siatkówki) – wynik NEGATYWNY (-/-)
niesie rozjaśnienie
niesie gen czekolady (test genetyczny)

Waga 7 kg (w zimie do 8 kg)

Import – Niemcy / Import – Germany

 

Matze, w domu po prostu „Maciek” lub „Maciuś” to zachwycający kocurek, który przyjechał do nas z Niemiec. Matze pochodzi z linii dużych, grubokościstych ragdolli i już w momencie przyjazdu do nas, czyli w wieku 3.5 miesiąca, jego łapki miały wielkość łapek naszych dorosłych kotek. Maciusiowa waga w wieku 4.5 miesiąca to ponad 3.7 kg i mamy nadzieję, że już niedługo dorówna wielkością swemu wspaniałemu Ojcu. Tata Maćka to olbrzymi kocur z tytułem Czempiona Świata (World Champion) o wadze dochodzącej do 9 kg w porywach :) Maciek już teraz ma ogromną głowę i nisko rozmieszczone uszy, zupełnie jakby nie był kilkumiesięcznym kotkiem, tylko niemal dorosłym ragdollem. Na swej pierwszej wystawie w Opolu nasza „kruszynka” chwalona była także za piękny profil, długi ogon i piękne wybarwienie. A na Światowej Wystawie Kotów w Poznaniu, nasz młody wówczas kocurek pokazał się od najlepszej strony i wygrał tytuł BIV – Best in Variety, konkurując ze starszymi od siebie! Późniejsze liczne wystawy za każdym razem potwierdzały jego wysokie oceny i uznanie sędziów.

Charakter Maciusia to kwintesencja ragdolla, czyli „szmacianej” przytulanki. Nie tylko łagodny i ufny, ale także nieskończenie zakochany w człowieku, uwielbia się wtulać, przytulać, obejmować łapkami szyję, wystawiać brzucho do głaskania, przymilać, miziać… można tak wymieniać bez końca… Jego pogoda ducha i wieczna chęć do zabawy sprawiają nam ogromną radość. Jego groźny wygląd to tylko pozory, co prawda nazywamy go czasem w domu „Dżingis-Chan”, ale w tym kocie nie ma cienia agresji. Na każdej wystawie zachowuje się wzorowo, nigdy nie tracąc cierpliwości, ani na stole sędziego ani nigdy nie daje się wyprowadzić z równowagi przez obecność innych kocurów, co jest naprawdę cenną cechą, bo wiele kocurów spokojnych w domu traci opanowanie na wystawach, gdy czują tyle nowych zapachów i buzuje w nich testosteron. Podsumowując, Maciuś ma imponujący wprost wygląd, ale to jego cudowny charakter stanowi nas jego główny atut. Matze jest kocurem pod każdym względem wyjątkowym. Nie oferujemy krycia na zewnątrz tym kocurem.

Matze, at home called „Maciek” is a delightful boy who came to us from Germany. Matze comes from a line of large, big-boned Ragdolls and at the time of arrival to us – at the age of 3.5 months – his feet were the size of feet of our adult cats. His weight at the age of 4.5 months was more than 3.7 kg, and we hope that he will soon rival the size of his wonderful Father. Matze’s father is a huge cat with the title of World Champion with a weight of up to 9 kg. Our Maciek has an enormous head, and low-positioned ears and a super-long coat. At his first show in Opole our treasure was praised for his fantastic profile, long tail and beautiful color. And at the World Cat Show in Poznan, our then young boy showed his quality, winning the title BIV – Best in Variety, competing with older cats :)  


Maciek is the typical nature of a Ragdoll, super cuddly. Not only gentle and trusting, but also infinitely in love with the humans, he loves to cuddle and give love… He is just the sweetest thing :
)Wystawy/Show results:


Miejsce/City


Data/Date


Klasa/Class


Ocena/Results


Sędzia/Judge

Nitra (Słowacja)

24.11.2013.

07

CACIB, NomBIS

Mr. Henry Hornell, PL

Brzeg Opolski

02.03.2013.

07

CACIB

Nurit Pahl, IL

Warszawa

27.01.2013.

07

CACIB, BIV, NomBIS

Mr. Stephane Bernard, FR

Warszawa

26.01.2013.

09

CAC

Mr. Vladimir Isakov, BY

Ostrava (Czechy)

06.01.2012.

09

CAC, NomBIS

Mr. Martin Kabina

Olomouc (Czechy)

01.12.2012.

09

CAC, BIV, NomBIS

Hana Klein Gasbarri, IT

Konin

13.11.2011.

11

Ex1

Mr. W.Albert
Kurkowski

Konin

12.11.2011.

11

Ex1

Mrs. Hanne Sofie Sneum, DK

Poznań

WORLD SHOW

29.10.2011.

11

Ex1, BIV

Mr. Alexey Shchukin, NL

Opole

28.08.2011.

12

Ex1, 
BIV, NomBIS

Mrs. A.Laura Burani-Ferrari, IT

Opole

27.08.2011.

12

Ex1, 
BIV

Mrs.Daria Łukasik, PL

 

    

    

    

    

    

    

   

    

    

 

 

Rodowód/Pedigree:  

Matka / Mother:
Rockcreek Aurelie La Fleur

 USA

Ojciec / Father:World Champion 
Orlando vom Paradiesquell

 Niemcy

Matka / Mother:
Riterags Kiss Me Kate of Rockcreek

 USA

Ojciec / Father:
Ragtimeblues Casey of Rockcreek

 USA

Matka / Mother:
Champion

 Tiffany
vom Tannensteig

 Niemcy

Ojciec / Father:European Champion Snoopy
vom Tannensteig

 Niemcy