Bądź z nami / Be with us

          

  


 

Fjalla of Ragissa*PL

RAG n 03 21 – ragdoll seal bicolour lynx

Test na FeLV (wirus białaczki kotów) - wynik negatywny

Test na FIV (wirus niedoboru immunologicznego) - wynik negatywny

test genetyczny na HCM (kardiomiopatia przerostowa) – wynik NEGATYWNY (-/-)

test genetyczny na MPS (mukopolisacharydoza) – wynik NEGATYWNY (-/-)

Waga 5,5 kg

Rodowód/Pedigree:    

Fjalla jest już na kociej emeryturze. Na jej szczęście, nie musiała szukać nowego domu po wycofaniu z naszego programu hodowlanego, ponieważ od kociaka wychowywała się tam, gdzie już zostanie na stałe, czyli w rodzinie zastępczej. Dzięki programowi rodzina zastępcza, Fjalla w wieku 3 miesięcy trafiła do domu, z którego się już nigdy nie wyprowadzi, mimo, że w międzyczasie wzięła udział w naszym programie hodowlanym, przynosząc na świat dwa mioty pięknych kociaków.  Więcej na temat programu rodzina zastępcza: kliknij w ten link.

Olbrzymia kotka, urodzona w naszej hodowli. Fjalla ma wspaniały profil, obiecujący kształt głowy i podbródek, no i bardzo ciekawe ubarwienie – seal bikolor z prążkami, czyli lynx. Imię Fjalla oznacza „GÓRA” i dobrze oddaje imponujące rozmiary kiciuni – mimo tego, że jest dziewczynką, była największym kociakiem z dwóch wspólnie dorastających miotów. Jej temperament przypomina tajfun energii, ale imienia nie będziemy już zmieniać :) Fjalla jest kotką bardzo długą i dużą, już w wieku 8 miesięcy ważyła 5 kilogramów. Teraz jako dorosła kotka, mimo, że nie ma brzuszka ani nadwagi, waży 5.5 kg, co ładnie rozkłada się na jej wyjątkowo długie ciało. Fjalla wraz z Luną, którą traktuje jak własną córkę, mieszka u tzw. rodziny zastępczej, gdzie obie kotki są kochane i rozpieszczane jak należy :)

Our offspring, born in March 2011 in our cattery. Fjalla has a wonderful profile, promising shape of the head and chin, and very interesting coloration – seal bicolor with stripes (lynx). Fjalla’s name means „MOUNTAIN” and succinctly describes her impressive size – she was the biggest kitten of two litters. Her temperament so far reminds the energy of a cyclone. She is a very large and long female. Her weight at the age of 8 months was already 5 kg! We hope to get beautiful and large kittens from her.

Fjalla, together with our Luna, lives with wonderful „host family”. 

    

    

    

    

    

    

    

    

    

 

 

Matka / Mother:
Champion
Lady Lara of Carpathia

 Słowacja

Ojciec / Father:
Nestor Blue Eyes of Carpathia

 Słowacja

Matka / Mother:
Charming Chantelle of Carpathia

 Słowacja

Ojciec / Father:
Champion

 DollhouseRags
Silver Maximillian

 Kanada

Matka / Mother:
Blue Lunil von den Spessart Räubern

 Niemcy

Ojciec / Father:
Grand InterChampion
Aragorn vom Tannensteig

 Niemcy